Bramy garażowe

BRAMY ROLOWANE WARSZAWA

Bramy rolowane to sposób na zabezpieczenie bram wjazdowych do pomieszczeń. Posiadają funkcję szybkiego i funkcjonalnego zamykania. Każda brama wyposażona w napęd elektryczny posiada awaryjne otwieranie. Zaletą montażu bram rolowanych jest:

  • dobre wyciszenie
  • estetyczny wygląd
  • zabezpieczenie przed ubytkiem ciepła

Istnieje możliwość zastosowania automatyki renomowanych firm.

Zobacz galerię naszych realizacji i wizualizacje projektów

Brama rolowana – czy warto ją zamontować?

Każda brama garażowa powinna uwzględniać unikalne potrzeby przestrzeni, w której jest montowana. Wiele osób stając przed wyborem odpowiedniej bramy, porównuje zalety bramy rolowanej do zalet tradycyjnej, segmentowej bramy garażowej. Trzeba jednak pamiętać, że w takim porównaniu zawsze należy kierować się potrzebami i możliwościami, jakie daje nam miejsce montażu bramy. Zalety bramy rolowanej są oczywiste, szczególnie jeśli przestrzeń do zamykania jest ograniczona. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na najczęstsze pytania dotyczące bramy rolowanej, wyjaśnić, jakie są zalety i wady takiego rozwiązania oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze. 

Co to takiego brama rolowana?

Bramy garażowe rolowane to konstrukcje wykonane najczęściej z profili aluminiowych. Brama zamontowana jest w prowadnicach wyposażonych w uszczelki szczotkowe. Charakterystyczną cechą bram tego typu jest pionowe otwieranie. Kiedy drzwi bramy otwierają się, szereg listew zwija się w kształt rolki nad otworem drzwiowym, zamiast poruszać się po wewnętrznych torach, jak tradycyjna segmentowa brama garażowa. Bramy rolowane oferują wszechstronne i solidne rozwiązanie sposobu wejścia do garażu, ale przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić przestrzeń (ten typ montażu nie wymaga dodatkowego miejsca). Niezależnie od tego, czy wybierzesz płaszcz bramy wykonany z aluminium, czy ze stali, zastanów się, czy ma być obsługiwany ręcznie lub automatycznie. Przed podjęciem decyzji o wyborze modelu rozważ dokładnie nie tylko kolor z palety RAL, ale przede wszystkim jak dużą przestrzenią montażową dysponujesz, jak chcesz zagospodarować miejsce pod sufitem garażu oraz sposób zamykania bramy. Poniżej dowiesz się, co należy wiedzieć, aby wybrać bramę, która przetrwa lata i zapewni Ci bezpieczeństwo. 

Jakie zalety ma brama garażowa rolowana?

Bramy rolowane to wszechstronne i kompaktowe rozwiązania, które maksymalizują przestrzeń garażu. Ich wszechstronność, połączona z niewielkimi wymiarami, łatwością konserwacji, izolacją, trwałością i atrakcyjnym wyglądem, to wyraźne zalety. Bramy roletowe to rozwiązanie, które sprawdzi się, jeśli chcesz wykorzystać przestrzeń nad głową wewnątrz garażu do przechowywania np. zimowych opon czy narzędzi. Ta oszczędność miejsca przydaje się również w garażach, w których górna przestrzeń jest ograniczona. Dzięki temu rozwiązaniu możesz w pełni wykorzystać swój podjazd, wygodnie parkując blisko bramy, niezależnie od tego, czy jest otwarta, czy zamknięta. Materiały użyte w konstrukcji bramy zapewniają znaczną trwałość, która pozwala jej wytrzymać intensywne użytkowanie przez lata, w tym odporność na działanie czynników atmosferycznych i korozję. Drzwi tego typu mają również warstwę izolacji, która zmniejsza przenoszenie zarówno ciepła, jak i hałasu (ważne w przypadku natrafienia na wrażliwe sąsiedztwo). Inne zalety bram rolowanych to cicha praca, elegancka i prosta konstrukcja. Na uwagę zasługuje też duża elastyczność montażu – bramy roletowe można montować wewnątrz lub na zewnątrz otworu konstrukcyjnego garażu. 

Czy bramy garażowe rolowane mają jakieś wady?

Choć bramy rolowane wybierane są głównie ze względu na swoje zalety, trzeba wskazać drobne minusy tego rozwiązania. Są to np. pewne ograniczenia estetyki narzucane przez poziome profile. W rezultacie bramy rolowane mogą nie pasować wizualnie do domów w starym stylu. Inną wadą jest brak możliwości wbudowania drzwi dla pieszych w bramie rolowanej. Niektórzy producenci oferują opcję wbudowania w bramę przeszklonych paneli, co pozwala na wpuszczenie naturalnego światła do garażu. Przeglądając oferty dostępnych rozwiązań, trzeba jednak pamiętać, że zdjęcia mają charakter poglądowy i mogą nie odzwierciedlać rzeczywistego wyglądu po zamontowaniu. 

Jakie są najlepsze bramy garażowe?

Najczęściej wybierane są aluminiowe bramy rolowane. Są solidne i trwałe, a także znacznie lżejsze niż np. drzwi stalowe. Mniejsze obciążenie mechanizmów otwierania bramy prawdopodobnie zapewni jej dłuższą żywotność. Co do bieżącej konserwacji, właściwie położona powłoka zabezpiecza przed nadmiernym zużywaniem i korozją – wystarczy regularne mycie wodą z mydłem, aby powierzchnia drzwi była wolna od piasku i brudu.

Czy brama garażowa rolowana jest bezpieczna?

Przed kupnem bramy rolowanej sprawdź, czy jest opatrzona znakiem gwarantującym jakość i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi, ręcznie sterowane bramy rolowane są zwykle wyposażone w mechanizm przesuwny, który blokuje się od wewnątrz. Zautomatyzowane bramy rolowane są zazwyczaj wyposażone w specjalny mechanizm blokujący umieszczony w bębnie, który mocuje się do arkusza listew. Jakość urządzeń blokujących różni się w zależności od producenta. 

Czy bramy rolowane wymagają szczególnego traktowania?

Kupując bramę tego typu, zlecasz jej montaż profesjonalnemu monterowi. W ten sposób możesz mieć pewność, że wszystko będzie działać tak, jak powinno. Jeśli zautomatyzowana roleta pracuje głośno, może to oznaczać, że poszczególne części są luźne lub nienasmarowane. Dobre smarowanie wszystkich ruchomych części bramy pozwoli jej pracować płynnie przez wiele lat. Jeśli brama roletowa pracuje głośno przy otwieraniu, to sygnał, że mechanizm może wymagać serwisu. Aby unikać uszkodzeń mechanizmu, sprawdzaj i oczyszczaj prowadnice, usuwając nagromadzone liście i zanieczyszczenia. 

Bramy garażowe Warszawa

Zadzwoń lub napisz do nas!