Markizy Balkonowe

MARKIZY BALKONOWE, PORĘCZOWE, ROLETY BALKONOWE WARSZAWA

Markizy balkonowe zapewnią ochronę przed słońcem i deszczem. Są także elementem dekoracyjnym. Markiza balkonowa sprawdzi się na niedużych balkonach w blokach, na oknach, które wymagają przyciemnienia w ciągu dnia oraz na większych tarasach balkonowych.

W ofercie posiadamy markizy balkonowe ITALIA oraz markizy balkonowe poręczowe ITALIA.

Italia — markizy balkonowe i nadokienne

Markizy balkonowe ITALIA to markizy nadokienno-balkonowe, przeznaczone do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, małych tarasów, werand.

Charakterystyczną cechą modelu są podnoszone ramiona. Zastosowanie sprężyn napinających tkaninę zabezpiecza przed składaniem ramion pod wpływem wiatru.
W markizie Italia siła wiatru rozłożona jest nie tylko na uchwyty rury nawojowej, ale także na uchwyty ramion. Dlatego model ten jest idealny do zastosowania wszędzie tam, gdzie wytrzymałość powierzchni mocującej jest niewystarczająca do podtrzymywania ramion składanych markiz tarasowych.

Italia poręczowa — markiza balkonowa do zadań specjalnych

Markiza ITALIA z ramionami poręczowymi jest doskonała do zacieniania balkonów, tarasów oraz wnęk balkonowych. Cechą charakterystyczną tego modelu, są ramiona mocowane do balustrady balkonowej, dające możliwość odczepienia belki przedniej z materiałem. Konstrukcja ramion umożliwia ustawienie kąta ich pochyłu i zablokowanie w wybranej pozycji. Na końcach i u podstawy ramion, znajdują się haki, do których zaczepia się belkę z materiałem. Odpowiednie naprężenie markizy osiąga się przez zwinięcie nadmiaru tkaniny.

Ten model markizy można zastosować wszędzie tam, gdzie wytrzymałość powierzchni mocującej, jest niewystarczająca do podtrzymania składanych ramion. Zastosowanie ramion balustradowych daje większą swobodę montażu na balkonach.

Jakie zalety mają markizy balkonowe Italia?

Szybki montaż

Markizy balkonowe Italia charakteryzują się bezproblemowym i sprawnym montażem, ponieważ przebiega on etapami. Poszczególne elementy montowane są osobno, by potem stworzyć wspólną całość.

Trwałość

Wysoka jakość wykonania sprawia, że tej markizy balkonowej nie musisz chować przed każdym wiatrem czy deszczem. Wytrzymała konstrukcja i wodoodporna tkanina służą przez wiele lat.

Bezpieczeństwo

Kupując markizy balkonowe czy nadokienne Italia, nie musisz obawiać się zagrożenia podczas wiatrów, burz czy nawałnic. Ich systemy i sposób montażu są tak zaprojektowane, aby zagwarantować bezpieczeństwo i stabilność nawet podczas intensywnych zjawisk pogodowych.

Estetyka — walory dekoracyjne

Każde okno i drzwi balkonowe nabierają indywidualnego charakteru, gdy towarzyszy im markiza balkonowa. Delikatnie powiewająca falbana na wietrze i odpowiednio dobrana kolorystyka tkaniny nadają lekki i ciekawy design.

Parametry techniczne obu modeli Italia

  • Wysięg: 0,5 m i 0,7 m
  • Wysięg maksymalny: 0,7 m
  • Szerokość maksymalna: 5 m
  • Ramiona: aluminiowe, blokowane ręcznie, odczepiana belka frontowa
  • Uchwyty montażowe: ściana lub sufit
  • Średnica rury nawojowej: 60 mm
  • Kolor konstrukcji: biały RAL 9010
  • Tkanina: ponad 60 wzorów
  • Falbana: wysokość 23 cm, kształt wg wzornika
  • Napęd ręczny: korba o długości 1,5; 1,8 m

 Efekt estetyczny markizy balkonowej zależy o zastosowanej tkanin. Nie bez znaczenia będzie barwa i wzór, które odpowiednio dobrane sprawią, że markiza balkonowa będzie nie tylko funkcjonalna, ale i dekoracyjne. Zapraszamy do obejrzenia tkanin, z jakich może być wykonana.

Roltor Warszawa – Salon Rolety Zabezpieczające

Zadzwoń lub napisz do nas!