JAK WYBRAĆ ROLETY DO POKOJU DZIECIĘCEGO?

Okno jest elementem każdego pokoju mieszkalnego. Jest to nie tylko miejsce dopływu promieni słonecznych i naturalnej wentylacji powietrza, ale także oko na świat zza murowanych ścian. Mają one także walory estetyczne, ponieważ lubimy je ozdabiać, dekorować, wieszać piękne firany i zasłony. Lubimy mieć modne rolety. Roleta to niezwykle ważna rzecz przy naszym oknie. Pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale także ochronną. Chroni nasz wzrok, gdy w dzień wpada za dużo światła słonecznego. Chroni także naszą prywatność, gdy po zmroku, przy zapalonym świetle jesteśmy widoczni dla gapiów z drugiej strony ulicy. Rolety do pokoju dziecięcego pełnią także funkcję uspokajającą i przyjdą z pomocą, gdy dziecko trzeba uśpić w słoneczny dzień.

Rolety do pokoju dziecięcego – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo – możesz spać spokojnie

Pokój dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny. Zanim dziewczynki wybiorą sobie odpowiedni odcień różu, zastanówcie się, który rodzaj będzie dla Was odpowiedni. Jeżeli dziecko to nie maluch, śmiało możemy zaszaleć i wybrać to, co samo sobie upatrzy. Jeśli jednak mamy w domu malucha to zaczerpnijmy więcej informacji o sposobie montażu, zabezpieczeniach, sznurkach zwisających z rolety. Weźmy pod uwagę, że nowy zakup będzie kusił nasze dzieci i dlatego rolety do pokoju dziecięcego muszą być maksymalnie bezpieczne.

Jeżeli łóżko dziecka stoi przy oknie, dostępne jest na wyciągnięcie ręki, to unikajmy rolet ze zwisającymi łańcuszkami i koralikami. Sprawdzą się tutaj opcje w kasecie i na prowadnicach. Do wyboru mamy także rolety plisowane, które wprawdzie mają sznurki, ale ukryte. Można je kupić na wymiar i nie wymagają skomplikowanego montażu.

O bezpieczeństwo zadbają także rolety zewnętrzne. Tę podkategorię rolet polecamy szczególnie do mieszkań i domów z niskim parterem oraz przy ruchliwych drogach. Ochroni nasze okno przed zniszczeniem celowym lub przypadkowym.

Zaciemnienie – noc w ciągu dnia

Istotną funkcją jest także kategoria zaciemnienia. Są rolety, które hamują, ale nie izolują całkowicie od promieni słonecznych. Są też takie, które mają funkcje silnie zaciemniające i nawet w dzień tworzą noc. Wnętrza takie sprawdzają się jako dzienna sypialnia dla maluszka. Mowa tutaj o roletach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Te ostatnie nie tylko chronią okno przed zniszczeniem, ale także zabezpieczają przed słońcem i upałem. Jeżeli pokój dziecka jest bardzo słoneczny, latem warto w godzinach około południowych zaciągnąć rolety, dzień będzie chłodniejszy przynajmniej w domu.

Jeżeli mieszkamy w bloku, a w okna zaglądają nam latarnie uliczne, warto wybrać rolety o średnim zaciemnieniu. Szczególnie jeśli z pokoju dziecięcego korzystają samodzielne dzieci, które wprawdzie śpią sama, ale lubią w nocy wędrować do rodziców. Dobrze, jeżeli roleta wtedy chroni oczy przed światłem z ulicy, ale troszkę je przepuszcza, aby nocna wędrówka była dla danej osoby bezpieczna nawet przy zasłonięciu okien. Idealne będą tutaj także plisy, jednym z ich atutów jest możliwość zasłonięcie wybranej części okna, niezależnie czy to jest dół, środek czy góra okna.

Wzór – do wyboru do koloru

Wrażenie to, co dla samych dzieci będzie najważniejsze. Wielu klientów planując pomieszczenie, już wie, których produktów użyje, co odpowiednio będzie do czego pasować. To wiedzą także dzieci, jeżeli tylko pozwolimy im wybrać wzory okienne do ich pokoju. W sklepach znajdziesz bez problemu produkty, które powinny spodobać się Twojemu dziecku. Szukasz postaci z bajek? Znajdziesz je. Kolory są ważne nie tylko dla upodobań dziecka, ale także dla jego zdrowia psychicznego. Pokój dziecka powinien zawierać żywe barwy, pozwoli to na najlepsze samopoczucie i wyjątkowe pobudzenie z samego rana. Małe księżniczki od najmłodszych lat preferują róż. Szukaj więc rolety bezpiecznej w kolorze różowym, inspiracje znajdziesz z pewnością w sieci.

Rolety do pokoju dziecięcego – montaż

Istnieją popularne podkategorie rolet, które z powodzeniem sami zamontujemy. Nie zawsze chcemy wiercić ściany w pokoju dziecka, więc wybierzmy montaż nieinwazyjny. Jeżeli pojawi się problem, na etapie montażu pomocy szukajmy u specjalistów, który sprzedają rolety i oferują pakiet usług z zakresu montażu. A w razie konieczności skorzystania z serwisu gwarancyjnego, w ciągi kilku dni przyjadą z naprawą. Wybór odpowiedniej i doświadczonej ekipy jest szczególnie ważny przy roletach zewnętrznych, które coraz częściej są sterowane elektrycznie.

Okienne rolety do pokoju dziecięcego powinny być bezpieczne, kolorowe i praktyczne. Nie mniej pamiętajmy, wzory należy dobrać na końcu, najpierw dobierz do pokoju dziecka rolety pod względem bezpieczeństwa, a potem pokaż dziecku możliwe rozwiązania i wzory.