ROLETY DZIEŃ NOC – ZALETY, RODZAJE I MONTAŻ

Jeżeli jesteś jedną z osób, które wpisują w wyszukiwarce frazę „rolety dzień noc Warszawa”, oznacza to, że poszukujesz jednocześnie funkcjonalnych i efektownych osłon okiennych. Rolety dzień noc cieszą się popularnością i decyduje się na nie coraz więcej osób. Zastanawiasz się, jaka jest tego przyczyna? Przeczytaj ten artykuł, a poznasz ich zalety i rodzaje, a także dowiesz się, jak montować rolety dzień noc.

Rolety dzień noc – jak działają?

Rolety wewnętrzne są świetnym wyborem, ponieważ zapewniają dużą kontrolę nad ilością promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Ich zaletą jest możliwość manipulowania światłem za sprawą odpowiedniej budowie rolet. Polega ona na nawijaniu tkaniny na wał dwuwarstwowo, równolegle do siebie. Jest to najistotniejsza różnica pomiędzy roletami dzień noc a tradycyjnymi. Zwykłe pozwalają wyłącznie na unoszenie i opuszczanie materiału, z kolei osłony okienne typu dzień noc umożliwiają dodatkowo ruch poziomych pasów o różnym stopniu przezroczystości.

Co dotyczy budowy samych rolet, warto wspomnieć o wykorzystywanych materiałach. Jedna z warstw – transparentne pasy – wykonana jest z siateczki, a druga – zaciemniająca – z poliestru. Taka struktura sprawia, że możemy bardzo łatwo regulować ilość wpadającego przez okna światła.

Rolety dzień i noc – rodzaje

Wszystkie te rolety łączy wysoka funkcjonalność, ale można spośród nich wyodrębnić kilka specyficznych rodzajów rolet dzień noc. Pierwszy z nich to roleta dzień noc w kasecie. Są one zabudowane w kasecie wykonanej z PCV lub aluminium, która zasłania wałek, na który nawijany jest materiał. Może ona mieć różne kolory i wzory, dostępne są na przykład takie, które imitują drewno. Rolety w kasecie to bardzo efektowne rozwiązanie.

Innym rodzajem są wolnowiszące rolety dzień i noc, które stosuje się do zasłaniania dużych powierzchni. Mogą mieć one bardzo silny wpływ na charakter całego pomieszczenia. Z kolei rolety wolnowiszące w kasecie to bardzo efektowna wersja osłony okiennej, której rurka z tkaniną jest ukryta w kasecie lub półkasecie, a jej wykończenie stanowi elegancki obciążnik. Bardzo popularnym rozwiązaniem są bezinwazyjne rolety dzień noc mini. Są tanie i proste, ponieważ montuje się jej bezpośrednio na ramie okiennej.

Montaż rolet dzień i noc

Zarówno rolety mini, typu dzień noc w kasecie, jak i rolety wolnowiszące nie powinny stanowić problemu podczas montażu. Mocowanie można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszy – przy pomocy taśmy dwustronnej, drugi – z zastosowaniem uchwytów lub haczyków. Rolety można zamontować zarówno w otworze okiennym, jak i na nim.

Rolety dzień noc – Warszawa 

Jeżeli zastanawiasz się jeszcze, czy rolety dzień i noc sprawdzą się w Twoim domu, pomyśl o tym, czy klasyczne rolety materiałowe spełniają Twoje oczekiwania. Niestety, zazwyczaj ich budowa nie zapewnia dużej kontroli na ilością przepuszczanego światła słonecznego. Postaw na przesłony okienne, za pomocą których to Ty będziesz decydować o przepływie promieni, a na dodatek elegancko uzupełnią wyjątkowe wnętrze.