KIEDY MONTOWAĆ MOSKITIERY DO DRZWI BALKONOWYCH?

Moskitiera to przyjaciel rodziny i domu. W okresie wiosenno-letnim pozwala w pełni cieszyć się z uroków ciepła na zewnątrz, zapraszając ciepłe powietrze do naszego mieszkania czy domu. Montując moskitiery niezależnie od pory dnia, cieszymy się pomieszczeniami wolnymi od insektów, nawet nocą przy zapalonym świetle niestraszne są nam komary czy muchy. Moskitierę montujemy nie tylko do okna, ale także do drzwi tarasowych. W drugim przypadku musimy dobrać odpowiedni dla naszego wnętrza rodzaj produktów. Moskitiera na drzwi balkonowe nie utrudnia przechodzenia przez nie, nawet jeśli robimy to kilka razy w ciągu godziny. Kiedy i jak montować moskitiery do drzwi balkonowych? Dowiecie się z poniższego wpisu.

Moskitiera stała

Umieszczenie moskitiery na otworze okiennym nie jest trudnym zadaniem, ponieważ poza uchylaniem i otwieraniem okna nie potrzebujemy przechodzenia przez nie. Więc moskitiera stała, z trwałą, ale lekką ramą aluminiową sprawdzi się doskonale. Rama pokryta lakierem proszkowym odporna jest na rdzę i korozję, przez co nie ulega zniszczeniu nawet przy niekorzystnej pogodzie. Okno funkcjonuje niezależnie od tej osłony.

Moskitiera drzwiowa – rodzaje

Od moskitiery drzwiowej oczekujemy nieco więcej niż od tej okiennej. Poza ochroną przed owadami i insektami powinna nie stanowić przeszkody w wychodzeniu na balkon czy taras. Moskitiery drzwiowe występują w trzech rodzajach: otwierane, przesuwane i zwijane. Wykonane są z gęstej siatki z włókna szklanego, poza ochroną od owadów, chronią także przed większymi zanieczyszczeniami, a nawet kurzem z podwórka. Drobna siatka potrafi wiele zanieczyszczeń przechwycić i zatrzymać, dlatego nie możemy zapomnieć o jej systematycznym czyszczeniu.

Moskitiera otwierana

Ten rodzaj moskitier to forma drzwi z siatki. Ma lekką, aluminiową konstrukcję. Zabezpieczona jest lakierem proszkowym przed korozją. Wymiar dostosowuje się do wielkości drzwi balkonowych. Produkt sprawdza się przy małych dzieciach, które często biegają między mieszkaniem a tarasem. Zasłona nie ogranicza widoczności, także możesz mieć na oku bawiące się dzieci i jednocześnie nie tracić kontroli nad tym, co wlatuje do Twojego domu.

Moskitiera przesuwna

Moskitiera przesuwna zapewnia komfort od komarów w przypadku drzwi przesuwnych, które coraz częściej zdobią wnętrza domów i mieszkań. Znajduje także zastosowanie przy ochronie przed komarami w zimowych ogrodach. Montowana jest na szynie jezdnej, którą mocuje się do ramy drzwi.

Moskitiera zwijana

Jest najbardziej elastyczną formą ochrony przez insektami. Zalety jej to możliwość zwinięcia w dowolnym momencie. Przy nieinwazyjnym montażu może być bez pozostawienia śladów zdjęta w dowolnym momencie. Wykonuje się ją z ekstrudowanego aluminium, dzięki czemu możemy być pewni jej długotrwałego użytkowania.

Moskitiery do drzwi balkonowych – kiedy montować?

Zabezpieczenie przed insektami, a przede wszystkim komarami jest najbardziej potrzebne latem. Owady wtedy w znacznym ilościach „pchają się” do naszych mieszkań. Znaczenie ma także region, otoczenie, w jakim mieszkamy. Jeżeli jest to obszar w pobliżu wilgotnych terenów, nadmiar owadów będzie nam bardzo dokuczał. Dlatego wskazania do montażu moskitiery przypadają na ciepłą wiosnę, kiedy w maju chętnie otwieramy tarasy i balkony. Jeśli potrzebujesz i chcesz spać przy otwartym oknie lub drzwiach balkonowych montaż moskitiery to idealne rozwiązanie. Dlatego jeszcze zanim przyjdzie lato i prawdziwe upały z komarami, już w okresie wiosennym zadbaj o siatkę, która zapewnia brak ukąszeń we własnym domu.

Moskitiery na swój sposób strzegą także prywatności, ponieważ w dni słoneczne, zapewniają komfort i zacienienie wnętrza domu. Produkty te sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, niezależnie czy to sypialnia, salon, pokój dziecięcy, kuchnia czy łazienka. Owady najchętniej wlatują do oświetlonych pomieszczeń, dlatego wszędzie tam, gdzie po zmroku przebywają ludzie, warto zamontować moskitierę.