ROLETY BEZ WIERCENIA – TO MOŻLIWE!

Planujecie zamontowanie osłon okiennych, ale przeraża Was konieczność wiercenia dziur? Są one nieestetyczne, a czasem na ich wykonanie nie zezwala właściciel (w przypadku wynajmowanych nieruchomości). Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że to nie jedyna możliwość montażu? Rolety bez wiercenia to popularne i wygodne rozwiązanie, które oferuje większość producentów. Jak przebiega montaż bezinwazyjny? Jakiego typu osłony można w ten sposób umocować? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania.

Rolety bez wiercenia – jakie systemy są dostępne na rynku?

Pewnie wielu z Was zastanawia się teraz – bez wiercenia, czyli jak? Przede wszystkim bez ingerencji w strukturę ściany lub ramy okiennej. Zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma rozwiązaniami. Pierwsze z nich to po prostu osłony, które można przykleić. Drugi sposób mocowania to ten na specjalnych uchwytach dołączonych do systemu.

Rolety przyklejane to bardzo chętnie wybierane osłony, ponieważ są łatwe w montażu i estetycznie wyglądają. Warto jednak pamiętać o kilku sprawach, gdy się na nie decydujemy. Przede wszystkim, nie należy zapominać o dokładnym odtłuszczeniu okien w miejscach, gdzie naklejona ma być osłona. Zazwyczaj do zestawów dołączana jest specjalnie przeznaczona do tego celu ściereczka, nasączona środkiem odtłuszczającym. Jeżeli jednak jej nie ma, nie należy się przejmować. Wystarczy wykorzystać zwykłą ściereczkę nasączoną acetonem. Następnie trzeba zdjąć folię ochronną z kasety i docisnąć ją do ramy okiennej. Teraz czas na to, aby w ten sam sposób przykleić po bokach prowadnice. Gotowe! Rolety bez wiercenia zamontowane.

Drugie rozwiązanie to rolety zawieszane na oknie za pomocą uchwytów. Haczyki przymocowane do rolety wystarczy zawiesić na ramie okiennej. Ten sposób jest jeszcze prostszy niż przyklejanie i nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu ani okien, ani ściany. Zdarza się, że haczyki mają dodatkowo samoprzylepną warstwę. Dzięki temu cała konstrukcja jest jeszcze bardziej stabilna. Wiele osób zastanawia się, czy uchwyty nie przeszkadzają podczas otwierania i zamykania okna. Są one tak cienkie, że nie ma mowy o tego typu problemach. Taki system jest idealny na przykład dla osób, które wynajmują mieszkanie i nie mogą wiercić otworów w ścianie. Po zdjęciu rolet nie zostaje żaden ślad i co ważniejsze, można zamontować je ponownie w innym miejscu! Na uchwytach kupić możemy nie tylko standardowe rolety wolnowiszące, ale też rolety typu dzień noc i rzymskie.

Rolety montowane bezinwazyjnie – zalety

Jak już wspomnieliśmy w tekście, zdecydowanie największą zaletą rolet bez wiercenia jest fakt, że nie uszkadzają powierzchni ściany. Nie zostawiają żadnych śladów, dlatego tak chętnie wybierane są przez osoby mieszkające w wynajmowanych lokalach. Kolejną zaletę rolet bez wiercenia, doceniają także Ci, którzy często zmieniają zdanie co do wystroju wnętrza. Mowa o łatwym montażu i demontażu tego typu osłony. Dzięki temu można bez problemu wymienić ją na tę w innym kolorze. To szczególnie ważne także dla rodziców dzieci i nastolatków, których pokój zmienia się razem z nimi. Nowy ulubiony kolor? Pomysł na aranżację wnętrza? Powodów może być mnóstwo. Dzięki montażowi rolet bezinwazyjnych możesz bez obaw bawić się wyglądem pomieszczeń!

Łatwy montaż rolet bezinwazyjnych, który można samodzielnie przeprowadzić, sprawia, że wybierają je też osoby, którym zależy na czasie. Bez problemu każdy będzie umiał zrobić to własnymi siłami, może z ewentualną pomocą współlokatora. Tego samego nie można powiedzieć o mocowaniu tradycyjnych żaluzji i rolet. Gdy konieczne jest wiercenie w ścianie lub suficie, potrzebna jest zazwyczaj pomoc fachowca wyposażonego w wiertarkę i inne narzędzia elektromechaniczne. Montaż rolet bezinwazyjnych możemy przeprowadzić sami, mając do dyspozycji jedynie akcesoria dołączone do zestawu przez producenta.

Rolety bezinwazyjne – proste w montażu i modne

Nieinwazyjność i prostota montażu, jakimi charakteryzują się rolety bez wiercenia to jednak niejedyne zalety tego rozwiązania. Pozytywnie zaskoczyć może również jego cena. Za kilkadziesiąt złotych jesteśmy w stanie wybrać funkcjonalne rolety przyklejane lub na zaczepy. W swojej ofercie ma je większość producentów – dzięki temu każdy z Was znajdzie roletę idealną do swojego wnętrza. Modne osłony bezinwazyjne nie tylko nie przepuszczą światła, ale też będą stanowić wyjątkowy element dekoracyjny na ramie okna.