DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ROLETY RZYMSKIE DO KUCHNI?

Kuchnia, to serce każdego domu. To tutaj spotykamy się, aby wspólnie gotować oraz jeść posiłki. Dlatego warto zadbać o jej piękny i funkcjonalny wygląd. Szczególnie ważną rolę podczas tworzenia nastroju pełni światło. Regulując jego natężenie, możemy sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Idealnie do tego sprawdzą się rolety rzymskie do kuchni. Sprawdź, dlaczego musisz je mieć i jakie rolety najlepiej wybrać?

Jaką roletę rzymską wybrać do kuchni?

Rolety rzymskie do kuchni powinny przede wszystkim regulować ilość światła wpadającego do wnętrza. Można to uzyskać, wybierając roletę z odpowiedniej tkaniny. Najczęściej do kuchni będziemy potrzebowali takiej, która będzie przepuszczać promienie słoneczne, nie zaciemniając całego pomieszczenia. Do danych rolet zaliczyć możemy, m.in. woalowe lub prześwitujące z cienkiego materiału, tzw. firany.

Jeżeli w kuchni w ciągu dnia jest bardzo jasno, co utrudnia Ci pracę, możesz rozważyć również zakup rolety rzymskiej, która będzie uszyta z dwóch rodzajów tkaniny: prześwitującej oraz zaciemniającej. Dzięki czemu ciemniejsze pasy materiału będą blokować ilość wpadających promieni słonecznych, czyniąc z wnętrza bardziej przytulne miejsce.

Nawet w mocno nasłonecznionej kuchni nie polecamy jednak stosowania rolet zaciemniających. Ten typ lepiej sprawdzi się w sypialni lub pokoju dziecka. Roleta rzymska zaciemniająca ma bowiem za zadanie blokowanie dostępu światła do wnętrz. W kuchni, która jest często używana w dzień tak mocny stopień zaciemnienia, wymusiłby wręcz konieczność włączania lampy.

Sposób działania rolet rzymskich

Historia rolety sięga aż starożytności, kiedy to rzymianki wieszały w oknach zmoczone materiałowe płachty. Ograniczały w ten sposób dostęp do domu pyłu oraz gorącego powietrza. Dziś sam cel stosowania rolety jest nieco inny, tak samo zresztą, jak i mechanizm ich działania.

Rolety rzymskie są wykonane z atrakcyjnych materiałów o różnym stopniu prześwitywania, który ma na celu ograniczenie nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Rolety rzymskie reguluje wygodny mechanizm sznurkowy lub koralikowy, który unosi rolety rzymskie na wybraną przez nas wysokość. Roleta rzymska po podniesieniu zdobi okna, tworząc estetyczne falbany. Dokładne informacje na temat montażu znajdziesz na danych dołączonych do zakupionej rolety.

Warto dodać, że zalety danych rolet okiennych to nie tylko estetyka ich wykonania, ale również praktyczność. W razie potrzeby montowany w karniszu materiał możesz ściągnąć i wyprać. Jest to szczególnie pożądane w przypadku ich wykorzystania w kuchni. Roleta do kuchni dobrana na wymiar okna będzie dzięki temu wyglądać nieskazitelnie przez długi czas.

Rolety rzymskie do kuchni, jako element dekoracji

Rolety rzymskie poza swoją praktyczną funkcją spełniają także ważną rolę dekoracyjną. Wybór kolorów, wzorów i marszczeń można dobierając do atmosfery i stylu panującego w kuchni. Jeżeli nasza kuchnia jest utrzymana w nowoczesnym stylu, warto dobrać roletę w minimalistycznym stylu, np. w neutralnych kolorze beżu, szarości lub białą, koniecznie bez zbędnych wzorów i drapowań.

Różnorodność wzorów jest tak duża, że z pewnością znajdziesz coś pasującego do twojego wnętrza. Bardzo popularne stały się ostatnio modele z nadrukowanymi motywami roślinnymiDoskonale ożywiają przestrzeń kuchenną, nadając jej energii i modnego naturalnego wyglądu. Tego typu żaluzje sprawdzą się w większości domów, zwłaszcza tych, które posiadają dużo drewnianych dodatków, takich, jak blaty, stół lub akcesoria kuchenne.

Wybór rolet rzymskich firanowych będzie natomiast doskonałą alternatywą dla wszystkich miłośników tradycji, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą zawiesić tradycyjnych firanek i zasłon. W takim przypadku doskonałym zamiennikiem okażą się właśnie rolety wykonane z materiału przypominającego tradycyjne firanki.

Różnorodność wyboru wzorów, kolorów i stylów rolet jest tak ogromna, że czyni to z nich jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów ozdobienia okna i ograniczenia nasłonecznienia we wnętrzu. Warto zatem zapoznać się z możliwościami, jakie dają nam rolety i spróbować stworzyć przy ich udziale wyjątkowe miejsce z przytulnym nastrojem.

Dlaczego warto kupić rolety rzymskie do kuchni?

Rolety rzymskie są bardzo łatwe w montażu. Produkt można zamontować do sufitu, wnęki okiennej lub bezpośrednio na oknie. W zależności od rodzaju mogą być chowane w szynie lub karniszu. Dzięki swojej wszechstronności pasują do większości wnętrz, z powodzeniem zastępując tradycyjne zasłony okien.

Inną zaletą rolety rzymskiej, jest jej elastyczność wykorzystania. Dzięki zastosowaniu tkanin z falbaną można je w łatwy sposób podnosić i opuszczać do poziomu, który nas satysfakcjonuje. Dodatkowo są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które można prać i dowolnie dopasowywać do wnętrza. Dzięki tym zaletom można je spokojnie stosować w pomieszczeniach, w których się przyrządza posiłki, bez obawy o ich zabrudzenie i przejście nieprzyjemnymi zapachami.