ROLETA DO BIURA — JAKĄ WYBRAĆ?

Szukasz idealnej rolety do biura? Zastanów się dobrze, ponieważ rolety mają w biurze do odegrania dużą rolę. Ogromne znaczenie ma ochrona przed promieniami słonecznymi, a także stopień zaciemnienia i możliwość zapewnienia prywatności pracownikom. Co wybrać – rolety tradycyjne, żaluzje, a może żaluzje plisowane? Jeśli chcesz mieć możliwość kontroli wpadającego do pomieszczeń światła, zobacz, czym się różnią i wybierz odpowiednie rolety do biura.

Przesłony okienne oraz rolety zaciemniające zapewniające prywatność

Być może potrzebujesz zapewnić swoim pracownikom trochę prywatności. Może to być szczególnie ważne w przypadku biur mieszczących się na parterze, jeśli pracownicy operują danymi, które trzeba chronić, albo specyfika pracy wymaga zapewnienia klientom poczucia prywatności.

Jeśli okna biura mieszczą się nisko, pracownicy mogą czuć się zbyt wyeksponowani na wzrok przechodniów. W takich przypadkach możesz rozważyć cięższe rolety, o ile nie trzeba ich często zamykać. Pamiętaj jednak, że całkowite zaciemnianie przestrzeni biurowej nie będzie dobre dla ogólnego samopoczucia personelu.

Regulowane żaluzje poziome lub pionowe pozwolą pracownikom dostosować poziom zaciemnienia oraz zapewnią prywatność, jednocześnie wpuszczając światło dzienne.

Rolety typu dzień noc

Rolety dzień-noc łączą warstwy poziomych pasów naprzemiennie transparentnych, które nasuwają się na siebie, dając możliwość kontroli ilości wpadającego do pomieszczenia światła oraz zapewniając prywatność, gdy jest ona niezbędna. To inteligentne, a równocześnie łatwe w obsłudze rozwiązanie dla niemal każdego biura. Aby zapewnić łatwość obsługi, możesz wybrać dodatkowo silnik elektryczny do zdalnego sterowania roletami. Rolety dzień-noc pozwalają regulować dopływ światła, dlatego sprawdzą się w ciemnych pomieszczeniach biurowych. Tego rodzaju rolety do biura będą świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ważny jest styl lub ograniczenie kosztów.

Rolety dzień noc nie mają indywidualnych żaluzji. Z tego względu nie sprawdzą się w oknach skośnych lub profilowanych. Dla tego typu okien dobrą alternatywą są żaluzje pionowe.

Czy rolety klasyczne nadają się do biura?

Rolety klasyczne to ciągle popularne rozwiązanie na oknach różnego rodzaju pomieszczeń. Ich niewątpliwym atutem jest to, że mogą w łatwy sposób zaciemnić duże przestrzenie okienne. Dlatego świetnie sprawdzą się na przykład w sali konferencyjnej lub pomieszczeniach, w których niezbędne jest przyciemnienie wnętrza w czasie pokazu slajdów, prezentacji, pokazu filmu.

Drugi duży plus rolet klasycznych to dostępność nie tylko w całej gamie kolorów, ale również materiałów z powłokami np. chroniącymi przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się wnętrza oraz odbijającymi promienie słoneczne. Ten typ rolet ma jeden minus — nie przylegają ściśle do szyby, a powstałe luzy mogą być przyczyną rozpraszających dźwięków np. podczas przeciągów.

Nowoczesne rolety w biurze i ich trwałość

Istnieją różne style rolet okiennych, które mogą być praktycznym wyborem dla Twojego biura. Nie tylko rodzaj żaluzji lub rolety jest ważny – należy również rozważyć wybór materiału i okuć. W domu możesz zamknąć rolety wieczorem i ponownie je otworzyć rano. Jednak w biurze rolety prawdopodobnie będą regulowane kilka razy dziennie. Oznacza to, że potrzebujesz solidnych okuć, które to wytrzymają. W przeciwnym razie rolety będzie czekać częsta konserwacja i prawdopodobnie skrócenie żywotności.

Rolety materiałowe wyglądają atrakcyjnie, ale mogą być trudniejsze do czyszczenia niż rolety wykonane z aluminium, PCV lub drewna. To ważny aspekt, jeśli chodzi o utrzymanie Twojego biura w czystości. Drewno lub PCV pozwala na utrzymanie wysokich standardów higieny bez zwiększania rachunków za sprzątanie.

Rolety z reklamą do przestrzeni biurowych

Atrakcyjne środowisko biurowe to jeden ze znaków rozpoznawczych marki. Biuro, które sprawia, że ​​goście i pracownicy czują się dobrze, sprzyja pracy i robi dobre wrażenie. Aby utrzymać spójność z marką, możesz zdecydować się na wykorzystanie rolet lub żaluzji w aranżacji wnętrz. Możesz promować swoją markę, drukując na nich logo lub odzwierciedlając kolory Twojej marki. Jest to popularny wybór w wielu firmach.

Ciemniejsze czy jaśniejsze od ścian — jaki kolor osłony okiennej wybrać do biura?

Odpowiednio wybrane rolety mogą przekształcić biuro w niezwykłą przestrzeń. Aby tak się stało, przy wyborze rolet do biura warto uwzględnić nie tylko gust właściciela, ale także rodzaj mebli i kolor ścian.

Rolety mogą być jaśniejsze lub ciemniejsze niż ściany. Jednak, aby wszystko dobrze się ze sobą komponowało, różnica tonacji nie powinna być większa niż 1 ton. Wybór jaśniejszych lub ciemniejszych rolet może całkowicie zmienić wygląd i odbiór Twojego biura. Jeśli chcesz uzyskać niebanalny wygląd, użyj dopełniających się kolorów, wybierając odpowiedni rodzaj osłony okiennej.

Żaluzje jaśniejsze niż ściany tworzą piękny kontrast, równocześnie rozświetlając pomieszczenie (polecane do ciemnych bur). Jasne żaluzje są również doskonałym wyborem do małego biura, ponieważ dają iluzję przestrzeni, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się większe.

Kiedy wybrać rolety ciemniejsze? Rolety w ciemniejszym kolorze najlepiej sprawdzą się w większych pomieszczeniach lub przestrzeniach z dużą ilością okien. Dodadzą pomieszczeniom głębi i przytulności.