WYBIERAMY BRAMĘ GARAŻOWĄ! JAKIE SĄ MOŻLIWOŚCI?

Modernizacja bramy garażowej otwiera przed Tobą praktycznie nieograniczone możliwości. Możesz wybierać spośród przebogatej oferty materiałów, kolorów drzwi, kolorów wykończeń, a nawet klamek i akcesoriów dodatkowych. Aby nie zatracić się w tej mnogości opcji, wybierz taką bramę garażową, która będzie zarówno dopełnieniem osobowości Twojego domu, jak i będzie stanowić praktyczne rozwiązanie uwzględniające Twoje potrzeby. Idealna brama garażowa powinna spełniać kilka ważnych kryteriów: funkcjonalność, trwałość, dopasowanie do pozostałych elementów budynku. Jak wybrać idealną bramę garażową?

Od czego zacząć wybór odpowiedniej bramy garażowej?

Brama garażowa jest największym ruchomym elementem wyposażenia Twojego domu, dlatego warto jeszcze przed zakupem upewnić się, że zapewni Ci bezpieczeństwo i nie będzie negatywnie wpływać na estetyczny wygląd domu. Poniżej przedstawiamy kroki, jakie należy wykonać, aby wybrać odpowiednią bramę garażową. Jeśli się do nich zastosujesz, z pewnością będziesz zadowolony ze stylu, jakości materiałów i dopasowania produktu do swoich potrzeb.

Brama garażowa w 6 krokach

Krok 1: wybierz rodzaj bramy. Zastanów się, jaka brama garażowa będzie najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom i wymogom miejsca, w którym ma być zamontowana. Pod uwagę weź wielkość garażu, szczególne warunki zabudowy, jak spadzisty dach oraz potrzebę zagospodarowania przestrzeni w garażu.

Krok 2: weź pod uwagę rodzaj i wielkość podjazdu. Przy wyborze bramy garażowej należy wziąć pod uwagę podjazd — jego wielkość, oddalenie od ulicy. To zadecyduje o sposobie otwierania bramy.

Krok 3: ustal główne parametry. Zastanów się, jakiej izolacji cieplnej i akustycznej potrzebujesz. Ustal również, w jakim stopniu zależy Ci na zabezpieczeniu przed włamaniem. Weź pod uwagę to, co przetrzymujesz w garażu, czy jest to garaż wolnostojący, czy umożliwia przejście do budynku mieszkalnego i na tej podstawie wybierz zabezpieczenia.

Możesz wybierać spośród różnego rodzaju materiałów np. paneli wykonanych ze stali ocynkowanej, z wypełnieniem z pianki poliuretanowej.

Krok 4: wybierz wzór i kolor. Kieruj się stylem i kolorem domu i garażu. Na tym etapie możesz też rozważyć ozdobne przetłoczenia lub inne ozdoby na drzwiach.

Krok 5: wybierz napęd. Jeśli chcesz ułatwić sobie codzienne korzystanie z garażu, wybierz produkt z kategorii automatyczne bramy garażowe. Napęd możesz również zamontować w późniejszym czasie.

Krok 6: wybór opcji okna. Okna mogą dodać stylu Twojemu garażowi i nadać charakteru domowi. Możesz wybierać spośród wielu opcji, w tym zdecydować się na otwór okienny z jedną lub wieloma szybami, krótkimi i długimi panelami, a nawet aplikacjami ze stali nierdzewnej.

Bramy garażowe dwuskrzydłowe

Garażowe bramy dwuskrzydłowe to klasyczne rozwiązanie, które mimo upływu lat ma wciąż wierną rzeszę fanów. Drzwi tego typu składają się z dwóch skrzydeł oraz ościeżnicy. Największe zalety bram dwuskrzydłowych to ich uniwersalność, szybkość montażu, a także solidne osadzenie dające gwarancję bezpieczeństwa trwałości całej konstrukcji. Dodatkowo brak skomplikowanych rozwiązań umożliwia szybką naprawę czy wymianę elementów. To bardzo dobre rozwiązanie w budynkach mieszkalnych, pomieszczeniach gospodarczych, a także garażach wolnostojących.

Bramy uchylne

Bramy uchylne to jedne z popularniejszych, łatwych w obsłudze bram. Zapewniają dużą przestrzeń otwarcia oraz oferują doskonały stosunek jakości do ceny.

Bramy garażowe uchylne otwierają się pionowo, podnosząc jednoczęściowy panel drzwi do góry. Wysuwany model chowa się całkowicie do garażu na poziomych szynach. Gdy brama jest w pełni otwarta, jest umiejscowiona równolegle do sufitu garażu, nie zajmując miejsca przy podłodze.

Wysokie bezpieczeństwo i łatwa obsługa to tylko niektóre z zalet takiego rozwiązania. Tego typu brama składa się zwykle z wielu paneli układających się w charakterystyczny wzór, choć są też rozwiązania korzystające tylko z jednego panelu. Bramy uchylne oszczędzają miejsce w garażu, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla garaży znajdujących się blisko ulicy lub z krótkim podjazdem. Będą też dobrze sprawdzać się w garażu niewielkich rozmiarów.

Garażowe bramy segmentowe

Jeśli Twój garaż usytuowany jest w trudnym miejscu np. pod skośnym dachem lub chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod sufitem garażu, boczna brama segmentowa jest tym, czego szukasz. Nietypowe i wymagające sytuacje montażowe nie stanowią tutaj przeszkody, ponieważ garażowe bramy segmentowe otwierają się na bok, zostawiając wolną przestrzeń nad głową (oszczędność miejsca). Co ważne, tego typu rozwiązanie daje możliwość częściowego otwarcia bramy, ułatwiając tym samym szybki dostęp do budynku jego mieszkańcom.

Bramy garażowe z profili aluminiowych

Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci doświetlić garaż, umożliwić jego lepszą wentylację lub nadać mu bardziej elegancki wygląd? Wszystkie te trzy zalety łączą w sobie bramy rolowane z profili aluminiowych. Elegancki wygląd bram możesz dodatkowo podkreślić wybranym przeszkleniem. Różne warianty wypełnienia panelu, wybór tworzyw do wykonania bezpiecznych szyb pozwalają wybrać idealnie dopasowane bramy garażowe. Garaż zamykany w ten sposób świetnie sprawdzi się w garażu zbiorczym jako brama do boksu.